Strona internetowa dla nauczyciela języka

Co warto na niej zamieścić?

Ag siedząca przy oknie i czytająca książkę

Spis treści

W poprzednim artykule pisaliśmy już, jak wypromować się jako nauczyciel. Dzisiaj czas na podstawowe elementy, które powinna mieć każda strona internetowa dla nauczyciela języka!

Nauczyciel przygotowujący się do zajęć

Strona internetowa dla nauczyciela języka bez Calendly? Bez szans!

Jednym z największych problemów nauczycieli języka są wieczne zmiany w kalendarzu. Uczniowie przekładają zajęcia, chcą je odrabiać, zarządzanie samymi tymi zmianami to praca na pełen etat, a ty jeszcze musisz się przygotować do zajęć!

Tutaj z pomocą przychodzi Calendly. W darmowej wersji można ustawić jeden rodzaj spotkań (trwający, na przykład, godzinę), wysłać komuś link i… tu zaczyna się magia! Twój uczeń dostaje link i widzi, kiedy masz czas wolny, a kiedy masz lekcje (lub inne zaplanowane wydarzenia) i może wybrać interesujący go termin. Nie musisz już wysyłać wiadomości z pytaniami “A czwartek o 18?”, “A może piątek o 20?”. Wszystko dzieje się automatycznie.

Warto zamieścić link do Calendly na swojej stronie internetowej, gdzie potencjalni kursanci będą mogli umówić się na lekcję próbną, czy na określenie poziomu i ich potrzeb.

Stwórz newsletter

Każda strona internetowa dla nauczyciela języka potrzebuje newslettera. Koniec, kropka.

Może ci się wydawać, że obecnie nikt nie czyta już maili, ale Mailketing i jego sukcesy marketingowe pokazują, że jest inaczej. Jest to też jedyny naprawdę efektywny sposób na dotarcie do naszego odbiorcy docelowego. Media społecznościowe tną zasięgi, wymuszając na twórcach wykupienie płatnych reklam, a maile zawsze docierają do skrzynki odbiorczej. Nie ma innej możliwości.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, to serdecznie polecamy newsletter Izy z Mojej Alzacji, który pomogliśmy zintegrować z zaprojektowaną przez nas stroną. Dzieli się w nim zabawnymi i bardzo przydatnymi informacjami dotyczącymi życia codziennego we Francji i francuskich zwyczajów.

Nagraj się

Tak, dobrze słyszałeś/słyszałaś! Jeśli masz już duże grono fanów na mediach społecznościowych, to warto stworzyć kurs internetowy od podstaw. Ty będziesz mógł/mogła spać spokojnie, bo nie weźmiesz na siebie więcej zajęć, a twoi uczniowie będą mogli w mniejszej cenie skorzystać z lekcji z tobą.

Jeśli nie masz jeszcze dużych zasięgów – pomyśl o kursie hybrydowym. Nagrywasz siebie wyjaśniającego/wyjaśniającą zasady gramatyki i prowadzisz zajęcia na jakiś temat, potem kursant ogląda to w domu, a na zajęciach omawiacie wątpliwości i robicie zajęcia z mówienia. Oszczędza to twój czas, jak i czas kursanta.

Inspiracją z całą pewnością może być strona Vacanze Romane, którą również pomogliśmy stworzyć. Monika zamieściła na niej cały kurs włoskiego kompletnie od zera. Ruch na stronie internetowej zwiększa ruch na jej kanale na YouTubie, a jej kanał – zwiększa też ruch na stronie. Czego chcieć więcej?

Czego potrzebuje strona internetowa dla nauczyciela języka?

Na pewno czasu, chęci i kilku dobrych strategii biznesowych. Jeśli interesuje cię ten ostatni aspekt, to gorąco zapraszamy na nasz kanał na YouTubie, na którym pokazujemy różne strony internetowe dla różnych biznesów.