01.

Podatkowy ninja

Strona internetowa i platforma sprzedażowa dla Julity rozwijającej swój biznes – Podatkowy Ninja. Razem z Julitą postawiliśmy fundamenty jej biznesu w świecie online. Jeśli zastanawiacie się, jak rozwijać swoją markę osobistą, Podatkowy Ninja to podręcznikowy przykład do przestudiowania! ;)

02.

Brief

Julita ma kosmiczną wiedzę z zakresu rozliczeń podatkowych spółek. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z księgowymi, zna smaczki, kruczki, maaasę paragrafów, a przede wszystkim opowiada o arkanach podatkowych “ludzkim głosem”. Nam też trochę opowiedziała i ogarnęliśmy bez problemu ;). Do stworzenia mieliśmy stronę, która pozwoli rozwinąć jej markę osobistą, zaciekawić odbiorców i zmonetyzować ten biznes.

03.

Podejście

Podatki raczej nie są tematem, o którym z wypiekami na twarzy czyta się do 2. w nocy. Chyba, że dzięki artykułowi można oszczędzić sporą kasę w swojej firmie. Yhym, wiedza, jaką dysponuje Julita, musiała ujrzeć światło dzienne. Blog powstał w celu budowania autorytetu Julity online, rozwiązywania problemów jej odbiorców i docierania do coraz większej liczby księgowych i właścicieli firm. Dodatkowym działem strony www jest podstrona Free – to, co podatkowe tygryski lubią najbardziej. Darmowe materiały, pdfy, checklisty, które oszczędzają księgowym stresu, ułatwiając im pracę, a prezesom spółek pozwalają na spokojny sen ze świadomością, że ich księgowa ogarnie temat najlepiej jak się da.

04.

Kolory i fonty

Jak przyciągnąć uwagę odbiorców do sekcji, na których nam zależy? Wykorzystując dekoracyjny font, którego nie widziałaś nigdy przedtem. Postawiliśmy na Santoy – odręcznie pisane litery nie pozostaną niezauważone ;). Julita jest profesjonalistką, która opowiada o zawiłościach podatkowych w sposób zrozumiały i z lekkością. Właśnie dlatego wpadło nam do głowy, że bazą strony powinny być klasyczny czarno-biały, a przełamiemy go nieszablonowym odcieniem różu. Blog zawiera długie sekcje napakowane mięsistymi treściami, dlatego zwróciliśmy szczególną uwagę na czytelność akapitów, których szerokość, wielkość i proporcje dostosowaliśmy do wygodnego czytania. Sprawdźcie sami, że milutko się czyta.

05.

Efekty

Jak pokazać profesjonalizm i doświadczenie, a jednocześnie nie zanudzić swoich odbiorców sztampowymi tekstami, stockowymi zdjęciami i podstroną oferta, jak wszystkie inne w sieci? Jak prosto i zrozumiale pokazać, że Julita wymiata w podatkach i mówi o nich bez zbędnego żargonu? I wreszcie – jak na tym wszystkim zarobić, dając wiedzę i rozwiązując problem Klientów Julity? Z takimi wyzwaniami zetknęliśmy się podczas tworzenia strony www dla Julity – Podatkowej Ninja. Czy podołaliśmy? Oceńcie sami!