01.

Moja Alzacja

Całkowita przebudowa bloga Izy z mojaalzacja.pl. We współpracy z paq studio zoptymalizowaliśmy stronę pod kątem SEO. Migracja bloga z ponad 300 artykułami była sporym wyzwaniem. Czy podołaliśmy, sprawdźcie sami! ;)

02.

Brief

Wykorzystanie czerwieni do budowy marki osobistej jest trudne. Iza nie miała z tym problemów – klimat Mojej Alzacji idealnie współgra z żywymi kolorami na jej blogu. Stronę stworzyła sama, jeszcze w 2013 roku, za co szacuneczek! Wymagała odświeżenia, podkręcenia SEO i nadania spójności. Celem było, aby jej odbiorcy mogli maksymalnie szybko znaleźć jej bloga w sieci i dotrzeć do mięska, czyli praktycznych artykułów nt. prawdziwego życia we Francji.

03.

Podejście

Moja Alzacja to miejsce, w którym dowiesz się, dlaczego we Francji zdarza się, że herbatę robi się w garnku, jakie miejsca najlepiej zobaczyć w Alzacji podczas 3-dniowej podróży, no i oczywiście, masa wiedzy na temat miejscowych specjałów kulinarnych. Trzeba przyznać, jest rozstrzał – kompleksowa wiedza na temat Francji w jednym miejscu. Punktem kluczowym strony jest blog i produkty cyfrowe ułatwiające życie we Francji, które Iza tworzy i sprzedaje. Strona miała pozwolić na poznanie Izy (bo to mega ciekawa osoba!), pokazanie jej historii i dotarcie do jak największej grupy zainteresowanych odbiorców.

04.

Kolory i fonty

Na stronie wykorzystaliśmy dekoracyjny font Jennifer Lynne do nagłówków, które miały przykuć uwagę czytelnika. W połączeniu z żywym czerwonym rzuca się w oczy i pozwala skupić odbiorcę na sekcjach, na których nam zależy. Do dłuższych bloków tekstu, akapitów i nagłówków mniej wyróżniających się wykorzystaliśmy BW Modelica. Iza uwielbia tę czcionkę i w pełni się z nią zgadzamy – pięknie komponuje się na jej nowej stronie.

05.

Efekty

Jeśli interesujecie się wyjazdem do Francji, zastanawiacie się nad tym, jak to jest tam mieszkać lub czy Wieża Eiffla to absolutny must-have podróży do kraju sera i winnej latorośli, wpadajcie na stronę Izy. Na pewno znajdziecie odpowiedzi na Wasze pytania. Dla nas było to świetne doświadczenie i okazja do optymalizacji strony pod wieloma aspektami, a to wszystko po to, żeby przyniosła Izie mega efekty! Design ogarnięty, SEO wypasione przez paq studio, teraz tylko czekać na dalszy rozwój bloga :).