Jak sprawić by Twoja marka

była bardziej rozpoznawalna?

Ag siedząca przy oknie i czytająca książkę

Spis treści

Twoja marka osobista, to coś Cię wyróżnia. Pomyśl o tym tak: jest wiele innych osób zajmujących się tym samym co Ty – piszą niesamowite treści dla klientów, prowadzą ciekawe kursy online lub tworzą filmy na Youtube. Jest jednak jeden aspekt, który sprawia, że ​​wyróżniasz się z tłumu – Ty sam. Nie ma nikogo na tej planecie, kto miałby takie same umiejętności i takie samo doświadczenie życiowe.

Kiedy to sobie uświadomisz, zrozumiesz, że nie masz konkurencji, ponieważ nikt nie może konkurować z Tobą.

Młody przedsiębiorca pragnący wyróżnić się na tle innych

Ludzie kupują od ludzi

Ludzie nie lubią dużych korporacji, ponieważ kojarzą im się z szarymi biurami pełnymi ludzi, czyhającymi na pieniądze klientów. Wolą raczej kupować od osób, które znają i którym ufają. Nie wahaj się więc podzielić się z odbiorcami książkami, które Cię inspirują lub produktem, który kupiłeś od swojej ulubionej marki.

Osoby, o tych samych zainteresowaniach, poczują bliskość i nawiążą z Tobą kontakt.W efekcie sfinalizowanie sprzedaży będzie dużo łatwiejsze. Jeśli potrafisz również pokazać, że ciągle się uczysz, bierzesz udział w cyklicznych kursach i konferencjach, zbudujesz autorytet. Pokazując się jako ekspert, zyskujesz większe zaufanie.

Jak sprawić by Twoja marka była bardziej rozpoznawalna? Nie bój się pokazać z gorszej strony!

Zgadza się! Ludzie cenią sobie autentyczność i wiedzą, że każdy miewa wspaniałe i… niekoniecznie wspaniałe chwile w życiu. Chociaż naszą naturalną skłonnością jest chwalić się sukcesami, mądrzej jest podzielić się przeszkodami, które trzeba było pokonać po drodze, budując swój biznes i – co najważniejsze – jak je przezwyciężyć. Po pierwsze – pokazuje, że jesteś człowiekiem, a nie superbohaterem. Co więcej, daje Ci to świetną możliwość podzielenia się wszystkimi lekcjami, których nauczyłeś się na drodze do zostania przedsiębiorcą.

A może – udostępniając je – jakiś inny właściciel firmy borykający się z podobnym problemem znajdzie wyjście i będzie Ci dozgonnie wdzięczny? W ten sposób stajesz się nie tylko świetnym usługodawcą, ale także źródłem inspiracji i twórcą plemienia podobnie myślących ludzi. Warto spróbować!

Eksperymentuj!

Te dwie rady mogą sprawić, że Twoja marka będzie bardziej rozpoznawalna, ale finalnie może się okazać, że Twoi odbiorcy wybiorą… kogoś innego. To zupełnie normalne! Ludzie są różni i miewają różne potrzeby, które zmieniają się z biegiem lat. Dlatego nawet jeśli okaże się, że strategia Twojej marki działa od dłuższego czasu, nie bój wprowadzać zmian i zawsze szukaj sposobów na ulepszenie treści.

Tak, to może być trudne, ponieważ ryzykujesz popełnieniem błędów. To nic! Próbuj i bądź otwarty, a Twoi odbiorcy z pewnością docenią fakt, że starasz się rozwijać i tworzyć dla nich lepsze treści każdego dnia!