Czy zastanawiałeś się jak duży jest Internet? My nie raz! Poszukaj poniżej, a znajdziesz coś interesującego.

Wyobraź sobie miasto z szeregiem ulic, większymi i mniejszymi domami, miejscami spotkań, sklepami, siecią szybkich połączeń kolejowych, samochodowych i pieszych. Są tam dobre dzielnice i ciemne zaułki, których lepiej unikać. Dokładnie tak samo wygląda internet – jest przeniesieniem relacji w życiu codziennym do świata cyfrowego. W tym świecie stronę internetową można porównać do domu.

Jak każdy dom, strona internetowa zlokalizowana jest w danym miejscu – to Twój adres www (domena), dzięki któremu inni będę mogli do Ciebie trafić. Działka, na której zbudowany jest dom to serwer – miejsce, gdzie przechowywane są dane. Do swojego domu potrzebujesz mediów – wody, prądu, prawda? Hosting dla twojej strony to jak media dla twojego domu. Są one niezbędne aby twój dom był funkcjonalny. Tak jak za media do domu stale wnosisz niewielką opłatę, tak będziesz stale musiał płacić za hosting, ale dzięki temu Twój dom stale będzie utrzymywany jako miejsce funkcjonalne w internecie.

Dom może być piękną willą lub prostym, funkcjonalnym domkiem – wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma spełnić strona. To, co widzisz po wejściu na stronę – grafiki, teksty, przyciski, to wszystko składa się na interfejs – wygląd strony. Budowanie interfejsu i projektowanie w oparciu o cele strony to UI – User Interface strony. Dom posiada określony układ pokoi, do których chcemy zapraszać gości i chcemy, żeby wszystkim domownikom było wygodnie (za doświadczenie użytkownika odpowiada UX – User Experience strony).

Do naszego domu co jakiś czas przygodzi pan, który sprawdza liczniki. W świecie internetu można go porównać do wyszukiwarek (np. Google), która będzie co jakiś czas sprawdzała wartość treści na Twojej stronie. Będzie ją też odpowiednio indeksowała (przypisywała zapytania użytkowników do odpowiedzi na Twojej stronie). Jeśli będziesz optymalizować stronę do wyszukiwarki, czyli dbać o swoje SEO, strona będzie wyżej pozycjonowana. Jeśli pana Google zaprosisz częściej, żeby mu pokazać liczniki np. korzystając z narzędzi Google do promocji strony – Twoja strona znajdzie się wyżej w rankingu.

Wszystko zależy od tego, jakie przeznaczenie ma Twoja strona. Wystarczy, że opowiesz, czego potrzebujesz, a my podpowiemy Ci formę. Możesz od nas otrzymać każdy typ domu dla swojej działalności. Budujemy okazałe wille z basenami (serwisy www), rozległe markety (sklepy www), ciche biblioteki (blogi), jak i urocze chatki dróżnika na rozstaju dróg (landing page).

O dom, jakim jest strona www należy dbać nie tylko podczas budowy. Tworząc strony uczymy, jak się nią zajmować w przyszłości. Korzystamy z systemu WordPress, który jest jednym z najbardziej przejrzystych i łatwych w obsłudze systemów do edycji treści. Pokazujemy też, w jaki sposób pracować, aby internetowy dom Twojej firmy stał się często odwiedzanym miejscem.

Jak najbardziej! Projektując produkty cyfrowe – aplikacje, strony www możemy dzielić się informacjami wyłącznie drogą elektroniczną. Możemy spotkać się na sesję on-line, żeby omówić ważne kwestie, jesteśmy też pod telefonem. Możesz też śledzić postępy naszej pracy i zadawać nam pytania w trakcie realizacji projektu.